Scroll Top

Testování preventivní ochrany proti vrtuli ořechové – focení desek

Čeká nás druhý termín testování preventivní ochrany proti vrtuli ořechové, proto i výměna lepových desek. První sadu budou účastníci fotit z obou stran a fotky nám posílat přes formulář na webu. Právě fotky desek jsou zásadní pro vyhodnocování celé studie, níže proto podrobněji vysvětlujeme jak na to a na co si dát největší pozor.

Doporučujeme desky fotit od čísla 1, ať máte fotky správně seřazené a snadno se Vám nahrávají do formuláře. Desku vždy foťte co nejvíce zblízka, ale aby na fotce zároveň byla celá (často se vrtule zachytí na samotném okraji desky). Moc prosíme, dávejte pozor především na ostrost fotek – rozmazané fotky jsou nejčastějším problémem při vyhodnocování a věříme, že rychlou kontrolou (např. fotek první desky) tomu snadno předejdeme.

Může se stát, že se na desku přilepí větší list apod. – v takovém případě jej před focením odlepte, abychom viděli maximum plochy lepové desky a mohli spočítat odchycené vrtule.

Desky mohou být po sundání ze stromu ohnuté, pro focení se je snažte narovnat, aby fotka byla ostrá na všech místech.

Pozor také na focení na sluníčku, kdy nečistoty a okolní prostředí mohou házet stíny – v takovém případě stačí lehce rozostřená fotka a už nebudeme schopni desku vyhodnotit.

A to nejdůležitější, po nahrání fotek do formuláře klikněte na tlačítko „Odeslat data“ a vyčkejte do zobrazení potvrzení odeslání v zeleném rámečku nad tlačítkem. Pak teprve můžete zavřít stránku.

Moc děkujeme všem účastníkům! Budeme se těšit na první sadu fotek. 🙂